אבן טוף

מעוניינים לשוות לגינה שלכם מראה יוקרתי ומעוצב? אבני מדרך לגינה או אבן טוף הם דרך נהדרת לעצב את הגינה שלכם. מהי אבן טוף וכיצד נעצב את הגינה שלנו בעזרתן? המומחים של "דרך האבן" כאן בשבילכם, עם כל מה שאתם צריכים לדעת על אבני דריכה לגינה.

מהי אבן טוף?
אבני טוף הן אבנים אדמדמות ויפות בעזרתן אנו מעצבים את הגינה, אך יש להן שימושים נוספים ויתרונות רבים. אבן טוף, למעשה, היא סוג של סלע רך הנוצר כתוצאה מהתפרצות וולקנית. בהתאם לאופי הסלע וסוג הלבה שנפלטה, נוצר סוג הטוף המסוים. כאמור, אבן הטוף משמשת לנוי אך גם למטרות גינון, כמצע גידול, לענפי החקלאות השונים וכן כחיפוי אדמה. אם אתם נתקלים באבן טוף המיוצרת בישראל, דעו כי מקורה ברמת הגולן – איזור בישראל בו בעבר התרחשה פעילות וולקנית, ולכן האדמה באיזור זה נחשבת לעשירה במחצבי אבן, ביניהם בטוף.

כיצד משמש הטוף לנוי?
הטוף מהווה אבן מדרך נעימה ונוחה במיוחד, בעזרתה ניתן להתוות שבילים בגינה וליצור תיחומים מעוצבים להפליא במקומות מסוימים בתוכה. כך למשל נוכל ליצור אבני דריכה עשויים טוף מסוגים שונים סביב עציץ גדול, סביב אלמנטים מיוחדים לעיצוב הגינה או פשוט ליצור שביל המסמן את תוואי הגינה מהכניסה למתחם ועד לפינת הישיבה הנעימה.

כיצד משמש הטוף כחיפוי לאדמת הגינה?
כאמור, אבן הטוף משמשת גם כמצע לגידולי חקלאות. הטוף נקי מעשבי בר, שומר על יציבות לאורך שנים וכן מאפשר טמפרטורה יציבה ואחוזי לחות קבועים במשטח עמו הוא בא במגע. כדי למקסם את יעילותו של הטוף כמצע גידול, רצוי להעשיר אותו עם חומרים אורגניים כמו כבול או קומפוסט, מה שיוסיף לו יכולות באגירת מים גבוהה יותר, יעלה את הצלחת גידול הצמחיה ויתרום לבריאות הצמח לאורך שנים. בישראל 85% מענפי החקלאות משתמשים בטוף כמצע גידול – והמספר רק הולך ועולה.

מעוניינים לעצב את הגינה שלכם ולא יודעים מהיכן להתחיל? ב"דרך האבן" יחכו לכם מגוון רחב של אבני מדרך לגינה, שיהפכו את החצר שלכם ליפה ומעוצבת במיוחד!
 
072-33-80-539 | darahaven1@gmail.com |
נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!
חייגו 072-33-80-539
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

משתלת דרך האבן

כפר אביב (ישובי גדרות), משק 15
 

מאמרים

עצי פרי ונוי

 

ריהוט גן

סלעים ואבנים