עצי אלון לגינה

רוצים להעשיר את הגינה הפרטית שלכם? אז החלטתם להוסיף עץ איכותי ורענן – כבר בחירה מצוינת! אם אתם מתלבטים בין עצי פרי, עצי אגוז לגינה, עצי פיג'ויה, עצי דקל לגינה ושלל הזנים הנוספים המוצעים לכם – אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר לפחות בזן אחד: דעו כי עצי אלון לגינה יהיו בחירה ישראלית במיוחד מצידכם, אצילית מאוד וכזו ששכרה בצידה. למה חשוב לשים לב ולאיזה מידע תזדקקו? המומחים של "דרך האבן" כאן בשבילכם, עם כל מה שאתם צריכים לדעת על שתילת עצי אלון לגינה.

חמישה מיני אלון מקומיים
מיקומה של ישראל בחלקו המזרחי של הים התיכון הופך את הצמחים הים תיכוניים למתאימים ביותר לגידול בגבולותיה. עצי אגוז לגינה, עצי פיג'ויה או עצי דקל לגינה נחשבים לפופולריים במיוחד, זאת לצד עצי אלון נישאים ויפהפיים. בישראל צומחים חמישה מיני אלון מקומיים, ומינים נוספים המיובאים מארצות אירופה. המינים המקומיים הם אלון מצוי, אלון תולע ואלון תבור וכן אלון חרמוני ואלון שסוע, אותם ניתן למצוא באיזור החרמון והמינים המיובאים הם אלון שעם, אלון גלעין, אלון מפורץ, אלון אנגלי ואלון ארך עוקצים.

עצי אלון לגינה – מאפיינים עיקריים
בבואנו לבחור עצי אלון לגינה מזן מסוים, חשוב לשים לב למספר הנחיות כלליות ועיקריות. ראשית, עץ האלון נחשבים לגדולים במיוחד – גם אם בתחילת צמיחתם הם נראים קטנים, כעבור מספר שנים הם גדלים באופן משמעותי. בנוסף, דעו כי עצי האלון מאריכים ימים ושנים ותוכלו ליהנות מהם למשך עשורים ממושכים. כמו כן, עץ האלון נחשב לעמיד בפני מחלות ומזיקים והוא עץ בריא. עם זאת, ישנם זני אלון מסוימים הרגישים לתנאי השקיה גבוהים במיוחד, ודבר זה עשוי לגרום להם לרגישות לכנימות ולפייחת. מבחינת המיקום הנבחר של העץ, דעו כי עץ האלון צומח לכיוון האור במספר ענפים או בענף מרכזי אחד וקצב צמיחתם תלוי במספר משתנים, בין השאר – בכמות ההשקיה ורמת האור שהם חשופים אליה.

מעוניינים לשתול עצי אלון לגינה וזקוקים למידע נוסף? המומחים של "דרך האבן" כאן בשבילכם! צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.
 
072-33-80-539 | darahaven1@gmail.com |
נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!
חייגו 072-33-80-539
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

משתלת דרך האבן

כפר אביב (ישובי גדרות), משק 15
 

מאמרים

עצי פרי ונוי

 

ריהוט גן

סלעים ואבנים