עצי פרי בוגרים

כדי ליצור גינה יפה באמת, עלינו להשקיע לא מעט משאבים בתכנונה המוקפד – להקצות פינת ישיבה לגן, שבילי נוי, צמחי גינה מיוחדים ולתחזק את כל מה שעמלנו עליו על ידי רכישת ציוד גן מקצועי. אם אתם מעוניינים לשתול עצי פרי בוגרים ולייפות את הגינה שלכם – המומחים של "דרך האבן" כאן כדי לשתף אתכם בטיפים ייחודיים ולספר לכם הכל על היתרונות של שתילת עצי פרי בוגרים!

מהיכן מגיעים עצי פרי בוגרים?
בעשור האחרון ניתן למצוא בגינות פרטיות, בין צמחי גינה שונים ומגוונים, לא מעט עצי פרי בוגרים. בין הסוגים השונים שניתן למצוא, ניתקל בעצי זית, ליצ'י, עצי הדר ועצי נוי שונים, הנמכרים לקהל הפרטי לצרכי גינון בלבד. לרוב, יגיעו העצים הבוגרים מוכנים לשתילה מעקירת מטעים שונים ברחבי הארץ. בדרך כלל, אך לא תמיד, החקלאי המעוניין לדלל את העצים שברשותו – אם מטעמים כלכליים, אם משיקולים של חסכון במים ואם על מנת לכסות את חלק מהעלויות – ימכור את העצים שעקר לסוחרים המיומנים בטיפול בהם ובמכירתם למשתלות – ומשם, אל החצר היפה שלכם.

מהם היתרונות בשתילת עץ בוגר בגינה?
לשתילת העצים הבוגרים יש מספר יתרונות בולטים. הראשון טמון בכך שאנו מקבלים עץ גדול, מפותח ובשל, המעניק מיד לגינה את המראה הסופי, מבלי הצורך להמתין במשך זמן רב לגדילתו ולהתפתחותו ולהשתמש בארסנל של ציוד גן כדי לגדלו, אלא ליהנות ממראה עשיר בגינה באופן מיידי. את העץ הבוגר שבחרנו ניתן להציב לצד פינות ישיבה לגן ובכך ליהנות גם מצל.

בנוסף, כשאנו רוכשים עץ בוגר, אנו רואים במו עינינו את סוג העץ ואת הזן אליו הוא משתייך, ולא זו בלבד, אלא שלעיתים ניתן לראות אף את הפירות שהוא מייצר. זהו יתרון חשוב המאפשר לנו לדעת בוודאות שעשינו קניה חכמה ובטוחה. עם זאת, חשוב לשים לב כי לעקירת עץ בוגר והעתקתו למקום אחר עשויים להיות חסרונות, כמו למשל בעיות הסתגלות שונות. לשם כך יש לטפל בו על ידי גנן מוסמך.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים? נשמח לסייע לכם! המומחים של "דרך האבן" יעמדו לרשותכם בכל עת, כדי להבטיח שהגינה שלכם תהיה בדיוק כפי שחלמתם – ועוד הרבה יותר!
 
072-33-80-539 | darahaven1@gmail.com |
נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!
חייגו 072-33-80-539
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

משתלת דרך האבן

כפר אביב (ישובי גדרות), משק 15
 

מאמרים

עצי פרי ונוי

 

ריהוט גן

סלעים ואבנים